کار ابزار

کار ابزار

خیالت از سرویس و تعمیرات راحت باشه

کار ابزار ارائه دهنده خدمات تخصصی سرویس و تعمیر انواع لباسشویی
دلایل تمیز نشدن لباس ها در لباسشویی

دلایل تمیز نشدن لباس در لباسشویی چیست؟ | 9 دلیل و راهکار

تمیز نشدن لباس در لباسشویی یکی از موضوعاتی است که میتواند برای شما رخ دهد و متوجه خواهید شد که لباس هایی که درون ماشین لباسشویی قرار دادید تمیز نشده اند و باز هم درون دستگاه قرار میدهید و برای بار دوم برنامه شستشو تنظیم میکنید اما باز هم بعد از اتمام لباس های شما آن تمیزی دلخواه شمارو ندارند در اینجا شما با مشکلاتی روبه رو هستید که دلایل تمیز نشدن لباس در لباسشویی چیست ؟ آیا دستگاه لباسشویی نیاز به سرویس و تعمیرات دارد ؟ آیا مشکل بزرگی پیش روی دستگاه است ؟ در این مقاله از وب سایت کار و ابزار میپردازیم به 11 دلیل تمیز نشدن لباس در لباسشویی باما همراه باشید …

دلایل تمیز نشدن لباس در لباسشویی چیست؟

تمیز نشدن لباس ها در لباسشویی یکی از موضوعات پر سرچ و جز سوالات پر تکرار کاربران میباشد و قطعا برای هر شخص چندباری اتفاق افتاده است که بعد اتمام برنامه شستشو لباس ها مانند قبل باهمان مقدار کثیفی باقی مانده اند در این باره میتوان به دلایلی همچون ” تنظیم اشتباهی برنامه شستشو پر شدن بیش از حد مخزن دستگاه ” مشکلات ناشی از مواد شوینده ” خرابی المنت دستگاه ” تراز نبودن دستگاه و عدم کارکرد استاندارد دستگاه ” ماندن لباس ها درون مخزن برای طولانی مدت ” سرویس و تمیز نکردن مخزن داخلی ” کثیف بودن فیلتر دستگاه ” گرفتگی لوله متصل به مخزن لباسشویی ” کثیف بودن محفظه مواد شوینده … اشاره کرد اما این دلایل چی هستند و راهکار حل کردن این موضوع چیست ؟ در ادامه میپردازیم به دلایل تمیز نشدن لباس در لباسشویی و ارایه راهکار برای حل این مشکل …

نمایندگی رسمی تعمیرات لباسشویی

تنظیم برنامه شستشو دلیل تمیز نشدن لباس در لباسشویی

هر دستگاه لباسشویی و هر لباسی یک برنامه شستشوی مناسب به خودش را دارد به عنوان مثال یک کت و شلوار برنامه شستشویی آن با شلوار لی تفاوت دارد و شما باید با توجه به مدل دستگاه و براساس دفترچه راهنمایی مخصوص آن دستگاه لباسشویی برنامه شستشویی هر لباس را مطالعه فرمایید و با توجه به آن لباس برنامه شستشویی تنظیم نمایید بیشتر دستگاه هایی که دچار تمیز نشدن لباس ها میشوند با تنظیم درست برنامه شستشویی مشکل حل میشود اگر دفترچه دستگاه لباسشویی خود را گم کرده اید میتوانید با کارشناسان مجموعه کار و ابزار تماس حاصل کنید و این مشکل را بیان کنید تا راهنمایی های لازم را جهت حل این مشکل دریافت کنید …

بارگیری بیش از حد ماشین لباسشویی

هر دستگاه ماشین لباسشویی دارای یک حجم معینی میباشد و دستگاه دارای سنسور است و حجم لباس هارا تشخیص میدهد زمانی که بیش از حد مجاز و استاندارد دستگاه لباس وارد مخزن کنید دستگاه برای تمیز کردن آنها به اندازه کافی آب در دستگاه وجود نخواهد داشت و در این صورت لباس های شما به اندازه کافی شسته نمیشوند برای تست این موضوع با نصف حجم حداکثری دستگاه لباس وارد دستگاه کنید و با برنامه شستشویی مناسب استارت بزنید و نتیجه کار را مشاهده کنید اگر باز هم شاهد تمیز نشدن لباس ها در لباسشویی بودید باید دلایل دیگر را مطالعه و بررسی کنید ….

تمیز نشدن لباس در لباسشویی

شوینده نامناسب در لباسشویی

شوینده های بسیار زیادی در بازار وجود دارند که بعضی از آن ها برای دستگاه لباسشویی مناسب هستند و تعداد زیادی از آن ها برای دستگاه لباسشویی توصیه نمیشود و از آنجایی که پودر و شوینده های لباسشویی از اهمیت بالایی برخوردار میباشد یکی از دلایل تمیز نشدن لباس در لباسشویی نامناسب بودن پودر لباسشویی میباشد برای این تست این موضوع از پودر لباسشویی پرسیل استفاده کنید اگر بعد از تنظیم برنامه شستشویی و اتمام باز هم لباس های شما تمیز نشده بودن باید سراغ دلایل دیگری بروید باما در ادامه این مقاله دلایل تمیز نشدن لباس در لباسشویی همراه باشید …

مقاله مرتبط

بررسی دلایل صدای زیاد ماشین لباسشویی + راهکار

تراز نبودن دستگاه ماشین لباسشویی

تراز نبودن ماشین لباسشویی یکی از دلایل تمیز نشدن ماشین لباسشویی است اگر دستگاه ماشین لباسشویی شما تراز نباشد دچار لرزش ” صدای زیاد و احتمال نشتی و این موضوع باعث کاهش کیفیت تمیز شدن لباسشویی شما میشود بسیاری از ماشین های لباسشویی دارای پایه‌هایی هستند که قابل تنظیم‌اند. در این صورت آنها را متناسب با سطحتان کاملا تراز کنید و اگر پایه ندارد سعید کنید آن را با ترفندی تنظیم کنید تا این موضوع حل شود …

خارج نکردن لباس‌ها علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی

خیلی از افراد هنگام شروع برنامه شستشویی دستگاه دیگر به به دستگاه سر نمیزنند و دستگاه زمانی که برنامه به اتمام میرسد باید فورا لباس هارا از دستگاه خارج کنید این موضوع باعث گرفتن بوی نامطبوع و تمیز چروک شدن لباس های درون مخزن میشود سعی کنید در زمان استفاده از ماشین لباسشویی بعد از به اتمام رسیدن برنامه شستشویی دستگاه فورا به سراغ دستگاه رفته و لباس هارا خارج کرده …

تمیز نبودن مخزن داخلی ماشین لباسشویی

برای تمیز شدن لباس‌ها، خود ماشین لباسشویی باید تمیز باشد. گرم شدن آب توسط المنت، عملیات انبساط و انقباض آب، رسوبات حاصل از پودر لباسشویی و الیاف لباس‌ها که در مخزن یا لاستیک ماشین لباسشویی باقی می‌مانند باعث جرم گرفتن و در نتیجه تمیز نشستن ماشین لباسشویی می‌شوند.

راهکار:

دو فنجان سرکه سفید در قسمت جا پودری بریزید.

تنظیمات لباسشویی را روی چرخه شستشو با بالاترین حرارت آب بگذارید.

ماشین لباسشویی را بدون قرار دادن لباسی در آن، روشن کنید.

سرکه باعث از بین رفتن باکتری‌ها و هرگونه بوی ناشی از کپک می‌شود.

بعد از اتمام این شستشو، یک مسواک یا اسفنج را به مخلوطی از سرکه سفید و آب گرم، آغشته کنید و لاستیک، قلاب‌ها، سوراخ‌ها، قسمت های پلاستیکی لباسشویی و بخش داخلی درب آن را تمیز کنید.

در نهایت درب ماشین لباسشویی را چند ساعتی باز بگذارید تا کاملا خشک شود یا اینکه یک بار دیگر تنظیمات آن را روی چرخه شستشو با آب داغ بگذارید (این‌بار بدون سرکه).

تمیز نشدن لباس های در لباسشویی

تمیز نبودن محفظه مواد شوینده ماشین لباسشویی

اگر جعبه پودری ماشین لباسشویی شما تمیز نباشد، ممکن است باعث عدم تمیز شدن لباس‌هایتان شود. بنابراین، توصیه می‌شود آن را بررسی کنید و در صورت وجود هر گونه جرم یا آلودگی، آن را پاک کنید.

کثیف بودن فیلتر ماشین لباسشویی

در بعضی موارد، دلیل عدم عملکرد بهینه ماشین لباسشویی، وجود فیلتر کثیف است. تمام ماشین‌های لباسشویی دارای فیلتری برای تخلیه آب هستند. اگر این فیلتر گرفتگی کند، مشکلاتی در مسیر تخلیه دستگاه ایجاد می‌شود. این مشکلات شامل نشت آب، بوی نامطبوع ماشین لباسشویی و عملکرد نادرست آن می‌شود.

برای تمیز کردن فیلتر ماشین لباسشویی، به مراحل زیر عمل کنید:

1. در ابتدا، دوشاخه ماشین لباسشویی را از برق جدا کنید و شیرهای آب را به طور کامل ببندید.

2. سپس، درپوش اضطراری مخصوص تخلیه را باز کنید و منتظر بمانید تا تمام آب خارج و وارد ظرف شود.

3. از قسمت ورودی آب، فیلترها را خارج کنید و با استفاده از سرکه سفید یا پاک کننده‌های سطوح آهکی ، آنها را تمیز کنید.

4. در نهایت، فیلترها را مجدداً در جای خود قرار دهید.

با انجام این مراحل، فیلتر ماشین لباسشویی شما تمیز شده و به عملکرد بهتری دست خواهد یافت.

خرابی المنت علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی

اهمیت دمای آب بر روی کارآیی شستشوی لباس‌ها نمی‌تواند نادیده گرفت . در ماشین لباسشویی، وظیفه گرم کردن آب به عهده المنت یا هیتر است. مطلع باشید که زمانی که لباس‌ها در ماشین قرار می‌گیرند، درستی تنظیمات مربوط به دمای آب را بررسی کنید. سپس هنگامی که آب در حال پر شدن مخزن ماشین است و همچنین در حین فرآیند شستشو، با دقت دمای آب را سنجید یا با لمس درب جلویی و شیشه ماشین لباسشویی بررسی کنید و ببینید آیا گرما را حس می‌کنید یا خیر. در صورتی که حس گرما نمی‌کنید، احتمالاً نیاز به تعمیر المنت ماشین لباسشویی خواهید داشت.

مقاله مرتبط

بررسی دلایل داغ شدن ماشین لباسشویی + راهکار

گرفتگی لوله متصل به مخزن ماشین لباسشویی

با توجه به دیگر عللی که باعث تمیز نشستن ماشین لباسشویی می‌شود، یکی از دلایل مسدود شدن لوله‌ای است که مواد شوینده را به مخزن ماشین لباسشویی منتقل می‌کند. این عامل باعث می‌شود تنها بخشی از مواد شوینده به مخزن ریخته شود، زیرا بقیه آنها در قسمت مسدود شده گیر می‌افتند.

برای حل این مشکل، ابتدا باید بفهمید که آیا یک انسداد در لوله متصل به درام ماشین لباسشویی وجود دارد یا خیر. برای این کار، مراحل زیر را دنبال کنید:

1. لباس‌های کثیفتان را درون ماشین لباسشویی قرار دهید.
2. پودر لباسشویی یا ماده شوینده خود را به جای پودری روی لباس‌ها بریزید.
3. ماشین لباسشویی را روشن کنید.

بعد از انجام عملیات شستشو، اگر لباس‌ها پس از این مرحله تمیز شده باشند، به این معنی است که مشکل در ماشین لباسشویی شما گرفتگی لوله‌ای است که جا پودری را به مخزن متصل می‌کند.

دلایل تمیز نشدن لباس در لباسشویی

سخن آخر تمیز نشدن لباس در لباسشویی

در استفاده از دستگاه ماشین لباسشویی همیشه طبق استاندارد های تعریف شده آن مدل دستگاه کنید چراکه دستگاه لباسشویی یک دستگاه تمام الکترونیک و تمام برقی است و برای سالم نگه داشتن قطعات داخلی دستگاه احتیاج به رعایت کردن نکات و آموزش های صحیح استفاده از لباسشویی است اگر حتی یک قطعه کوچک معیوب و خراب شده باشد دستگاه شروع به فعالیت نخواهد کرد و اگر ایراد و مشکلی در دستگاه لباسشویی خود حس میکنید بهتر است خودتان دست به کار نشوید و این کار را به متخصصین و افراد متخصص در حوزه تعمیرات لباسشویی بسپارید تا بعد از تعمیرات و سرویس لباسشویی با خیال راحت از دستگاه استفاده کنید …

سوالات متداول دلایل باز نشدن درب لباسشویی

این موضوع به عوامل و دلایل مختلفی بستگی دارد و در این مقاله به دلایل و ارایه راهکار های حل این مشکل پرداخته ایم

در بیشتر مواقع به انجام یک سری کارها که در این مقاله به آن اشاره شده است مشکل حل میشود اما اگر خرابی قطعات دلیل روشن نشدن لباسشویی باشد بله شما نیاز به سرویس و تعمیرات لباسشویی دارید.

آیا احتیاج به سرویس و تعمیرات دارید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کار ابزار

صفحه اصلی

تعمیرات یخچال و ساید

تعمیرات لباسشویی

تعمیرات ظرفشویی

تعمیرات اسپلیت

تعمیرات جاروبرقی

تعمیرات ماکروفر